Warsztaty "Nasza żywność. Nasza przyszłość" - Kraków i Wrocław

Chcesz zaangażować się w kampanię na rzecz odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji żywności oraz przeciwdziałania zmianom klimatu? Poznać ludzi, którzy mają podobną wizję świata jak Ty, wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach i razem przyczynić się do zmian społecznych? Masz mniej niż 35? Jeśli tak, to te warsztaty są dla Ciebie! Zaangażowanie się w projekt daje również możliwość odbycia stażu w naszej fundacji.

JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ WARSZTATY?

Podczas dwudniowego spotkania online dowiesz się o współzależności produkcji żywności na zmiany klimatu i bioróżnorodność.

Pierwszego dnia eksperci od zmian klimatycznych oraz zrównoważonej produkcji żywności poruszą takie tematy jak: wpływ konwencjonalnego rolnictwa na bioróżnorodność (pestycydy nawozy sztuczne, intensywne rolnictwo), przemysłowa hodowla zwierząt, ślad węglowy i ślad wodny, wpływ diety na klimat, etyczna produkcja żywności z Globalnego Południa, Fairtrade, łańcuch dostaw oraz lokalna i sezonowa żywność.

Drugiego dnia odbędą się warsztaty dotyczące planowania kampanii społecznych. Wraz z profesjonalną agencją PR przygotujemy Cię do dalszej pracy w projekcie oraz do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie.

Po warsztacie wybierzemy osoby, które wezmą udział w następnym etapie projektu - w międzynarodowych spotkaniach oraz wraz z ekspertami opracują kampanię społeczną, która będzie promowana w Internecie i na terenie UE. Pokryjemy koszty podróży (maksymalnie do kwoty wg. cennika transportu publicznego), noclegu oraz wyżywienia związane z wyjazdami krajowymi oraz zagranicznymi. Podczas spotkań międzynarodowych będziemy posługiwać się językiem angielskim.

Zastrzegamy, że w sytuacji wysokich wskaźników zarażeń warsztaty mogą się odbyć online.

KIEDY I GDZIE?

Takie same warsztaty odbędą się w dwóch miastach w różnych terminach (będzie też wersja online 18-19.05):

  • Kraków: 13-14 maja. Spółdzielnia Ogniwo, ul. Smolki 11a (https://ogniwo.org)
  • Wrocław: 18-19 maja. EkoCentrum, ul. Świętego Wincentego 25AC (http://ekocentrum.org)
  • Online 18-19.05 przez platformę ZOOM

Pierwszy dzień warsztatów zaczniemy o godz. 12:00, skończymy o godz. 18:00. Warsztaty drugiego dnia rozpoczniemy o godz. 10:00 i potrwają maksymalnie do godz. 17:00

CO ZROBIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ? Należy wypełnić formularz. Prosze o nie umieszczanie emotionek w formularzu (powoduje to błędy)

  • W przypadku warsztatów w Krakowie masz czas do 10 maja (poniedziałek), by wypełnić formularz zgłoszeniowy.
    Najpóźniej do 11 maja damy Ci znać.
  • W przypadku warsztatów we Wrocławiu masz czas do 15 maja (sobota), by wypełnić formularz zgłoszeniowy.
    Najpóźniej do 16 maja damy Ci znać.

Radzimy nie zwlekać z wysłaniem zgłoszenia do ostatniej chwili. 

DLACZEGO WARTO?
Dzięki warsztatom będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie na najlepszą kampanię społeczną. Główną nagrodą w konkursie jest zagraniczna wycieczka (w standardzie zrównoważonego rozwoju).

W razie pytań pisz na adres: maciej@ekonsument.pl

www.ekonsument.pl 
www.facebook.com/kupujodpowiedzialnie
 

Spotkania odbędą się w ramach projektu "Nasza żywność. Nasza przyszłość" współfinansowanego ze środków Fundacji "Drzewo i Jutro" oraz Unii Europejskiej.

 

 
1 Start 2 Complete
*

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
ul. Sławkowska 12, 31-014 Kraków
tel.: +48 604 478 418
e-mail: info@ekonsument.pl