Kurs Dom na Detoksie

Dom na Detoksie. Zapisz się na bezpłatny kurs o niebezpiecznych substancjach chemicznych w Twoim otoczeniu i zostań ekoambasadorem/ką!

Naukowcy nie mają wątpliwości. W naszym życiu jesteśmy otoczeni szkodliwymi substancjami chemicznymi, które znajdują się w przedmiotach codziennego użytku i przenikają do ludzkiego organizmu oraz środowiska naturalnego. Ich wpływ na zdrowie ludzi oraz innych organizmów żywych jest zbadany i nie pozostawia złudzeń. Zaburzają gospodarkę hormonalną, obniżają płodność, są rakotwórcze i mutagenne.

Weź sprawy w swoje ręce i dowiedz się jak ograniczyć kontakt z niebezpiecznymi chemikaliami w codziennym życiu.

#DomNaDetoksie. Weź udział w kursie i zostań eko-ambasadorem/ką

W ramach kampanii #DomNaDetoksie, którą Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, realizuje wraz z partnerami z innych krajów europejskich, stworzyliśmy specjalny program, który pomoże Tobie i innym pozbyć się przedmiotów zawierających niebezpieczne substancje.

Program #DomNaDetoksie obejmuje:

  1. Udział w kursie online lub offline
  2. Dołączenie do grona eko-ambasadorów/ek, którzy po skończonym kursie, będą rozpowszechniać wiedzę w swoim otoczeniu.
  3. Przeprowadzenie przeglądów mieszkań (np. wśród znajomych, rodziny, zainteresowanych osób) z wykorzystaniem przedstawionej na szkoleniu metody małych kroków.

Zapraszamy wszystkie osoby do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie stacjonarnym lub online. W 2023 roku dostępne są 2 kursy:

  • Kurs stacjonarny: 21-22.10.2023 w Krakowie –  dwa dni, 7 sesji, dostęp do materiałów online
     - ilość miejsc ograniczona: 20-25 osób. Zapisy trwają do 11.10.2023.
  • Kurs online: 30.10.2023 – 12.12.2023 – 7 tygodni, 7 ok. 2-godzinnych spotkań online (co tydzień, w godzinach popołudniowych), mnóstwo materiałów na platformie e-learning. Zapisy trwają do 24.10.2023.

Kurs składa się z 7 sesji, podczas których dowiesz się jakie substancje stanowią zagrożenie dla Twojego zdrowia i środowiska naturalnego. Wspólnie zajrzymy do kuchni, łazienki, pokoju dziecięcego oraz salonu, aby zdiagnozować potencjalne zagrożenia. Jako ekoambasador/ka dowiesz się jakie substancje mogą znajdować się w Twoich ubraniach, meblach, naczyniach kuchennych, kosmetykach oraz zabawkach. Zostaniesz uzbrojony/a w mnóstwo materiałów dydaktycznych: filmy, materiały merytoryczne, poradniki, wskazówki i praktyczne narzędzia ułatwiające wprowadzanie zmian. Dowiesz się również w jaki sposób przeprowadzić przegląd domowy i na co zwracać uwagę.  Podczas trwania programu będziesz mógł/a liczyć na stałą pomoc ekspertek z Fundacji.

Udział w kursie jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest zobowiązanie się do przeprowadzenia po zakończeniu kursu określonej liczby przeglądów domowych i zaraportowania ich poprzez dostępną aplikację. Każdy ekoambasador/ka otrzyma od Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie certyfikat świadczący o ukończeniu kursu oraz przeprowadzeniu przeglądów domowych. Udział w programie może być również formą studenckiego stażu.

W razie pytań pisz na adres: kurs@ekonsument.pl

Dowiedz się więcej -> KLIK

Do zobaczenia!

www.ekonsument.pl 
www.facebook.com/kupujodpowiedzialnie

_________________________________________________________________________________________________________________________

Kurs #DomNaDetoksie organizowany jest w ramach projektu „Eko-ambasadorzy na rzecz eliminacji szkodliwych chemikaliów w codziennym życiu”, LIFEChemBee (LIFE21/GIE/DE/101074245) finansowany jest przez unijny program LIFE, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundacji Drzewo i Jutro.

Oferujemy bezpłatny kurs, na którym zdobędziesz unikatową wiedzę przydatną w codziennym życiu. W zamian oczekujemy od Ciebie wsparcia naszych działań poprzez zrealizowanie przeglądów gospodarstw domowych, do których przygotujemy Cię w trakcie kursu. Zobowiązanie to jest warunkiem udziału w kursie.
Przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania i żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. Więcej informacji: https://www.ekonsument.pl/politykaprywatnosci * *

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
ul. Sławkowska 12, 31-014 Kraków
tel.: +48 604 478 418
e-mail: info@ekonsument.pl