Laboratorium Dobrej Konsumpcji - druga edycja

Ruszamy z drugą edycją Laboratorium Dobrej Konsumpcji! To wydarzenie, które przeciwstawia się nadmiernemu kupowaniu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: "Dobre wybory nic nie kosztują!" 

Chyba każdy z nas - w mniejszy bądź większy sposób - odczuwa skutki rosnącej inflacji. My, jako Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, na przekór wszystkiemu, chcemy udowodnić, że dobre wybory nie kosztują albo kosztują mniej! W końcu nasze pojedyncze decyzje zakupowe mają znaczenie - swoimi wyborami albo napędzamy konsumpcjonizm, albo spowalniamy jego wzrost.

Zachęcamy i zapraszamy Was do zapisania się na tegoroczne warsztaty z ekspertkami i ekspertami, które prowadzone będą w bardziej zrównoważonym duchu. Pokażemy Wam jak w ciekawy, niskobudżetowy i atrakcyjny sposób konsumować lepiej. Nie zabraknie manualnych robótek, dawki wiedzy i dobrej kuchni!

Dla uczestników i uczestniczek wydarzenia przewidujemy poczęstunek w stylu zero waste.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wymiana ubrań (na którą również obowiązują zapisy). Deklarując chęć wzięcia udziału w wymiance, uprzejmie prosimy o przyniesienie ze sobą ubrań bądź/i butów. 

KIEDY?
26 listopada, godz.: 14:00 – 19:00

GDZIE?
Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych III p. Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, 00-028 Warszawa

Na warsztaty obowiązują zapisy – zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada (niedziela) do godz. 24.00. Wyniki rekrutacji na warsztaty wyślemy drogą mailową do 23 listopada (środa) do godz. 16.00.

Warsztaty do wyboru:

Renowacja obuwia z Maciejem Bonczakiem – szefem pracowni WoshWosh.

  • Podczas warsztatu dowiesz się w jaki sposób zadbać o swoje obuwie. Będziesz mieć także możliwość odnowy swojego „znoszonego” obuwia.

Domowy kompostownik z Joanną z „Organiczni.eu”

  • Podczas warsztatów wykonasz z pomocą ekspertki domowy kompostownik. Joanna opowie, dlaczego kompostowanie jest ważne i jak skutecznie kompostować w warunkach domowych.

Dzika kuchnia z Mead Ladies

  • Przywykło się myśleć, że korzystać z dzikich roślin i grzybów jadalnych można tylko wiosną i latem. To nie do końca prawda. Również w listopadzie z dzikich surowców można wyczarować całkiem fajne przepisy, o czym postaramy się Was przekonać na naszych warsztatach. Będzie zdrowo i smacznie!

Kosmetyki botaniczne z Mead Ladies 

  • Łąki i lasy kryją mnóstwo surowców, z których warto nauczyć się korzystać. Dlaczego? Żeby żyć bardziej ekologicznie i aby samemu/samej móc dopasować kosmetyki do potrzeb swojej skóry i włosów. Podczas warsztatu wykonamy: nawilżające serum, wcierkę na porost włosów i ziołowy tonik. 

Zrób sobie woskowijkę z Julią z "Na Nowo Śmieci"

  • A gdyby tak zamiast plastikowych foliówek spożywczych i pudełek, użyć kawałka bawełnianego materiału pokrytego woskiem pszczelim? Woskowijki idealnie sprawdzają się jako zamiennik plastikowych opakowań i są bardzo praktyczne. 

Kiszonki z Mead Ladies

  • Zwykle kiszonki kojarzą się tylko z kiszoną kapustą i ogórkami. Świat fermentacji jest jednak o wiele bardziej złożony i fascynujący. Na warsztatach zrobimy kilka ciekawych kiszonek i przekażemy sporo konkretnej wiedzy, która pozwoli rozpocząc eksperymenty w domowym zaciszu. Nikt też nie wyjdzie z warsztatów z pustymi rękami! 

Udział w warsztatach jest darmowy!

W razie pytań pisz na adres: dominika.cieslar@ekonsument.pl

Do zobaczenia!

www.ekonsument.pl 
www.facebook.com/kupujodpowiedzialnie

_________________________________________________________________________________________________________________________

Laboratorium Dobrej Konsumpcji jest organizowane w ramach projektu People&Planet oraz Our Food Our Future współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej 

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania i żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. Wyrażam zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie mojego wizerunku, utrwalonego nieodpłatnie w formie zdjęć i filmów zarejestrowanych podczas mojego udziału w wydarzeniu "Laboratorium Dobrej Konsumpcji" prowadzonym przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie w dniu 26.11.2022. Zgoda udzielona zostaje ww. Fundacji. Więcej informacji: https://www.ekonsument.pl/politykaprywatnosci.

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
ul. Sławkowska 12, 31-014 Kraków
tel.: +48 604 478 418
e-mail: info@ekonsument.pl