Laboratorium Dobrej Konsumpcji

Laboratorium Dobrej Konsumpcji to wydarzenie, które przeciwstawia się nadmiernej konsumpcji. Jako Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zachęcamy do niekupowania bądź ograniczania swoich zakupów. Nasze pojedyncze decyzje zakupowe mają znaczenie - swoim wyborem albo napędzamy konsumpcjonizm, albo spowalniamy jego wzrost.

Zachęcamy i zapraszamy Was do zapisania się na tegoroczne warsztaty z ekspertkami i ekspertami, które prowadzone będą w bardziej zrównoważonym duchu. Pokażemy Wam jak w ciekawy i atrakcyjny sposób można konsumować dobrze. Nie zabraknie manualnych robótek, dawki wiedzy i dobrej kuchni!

Kiedy?
27 listopada, godz.: 14:00 – 19:00

Gdzie?
Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych III p. Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, 00-028 Warszawa

Na warsztaty obowiązują zapisy – zgłoszenia przyjmujemy do 21 listopada (niedziela) do godz. 24.00Wyniki rekrutacji na warsztaty wyślemy drogą mailową do 25 listopada (czwartek) do godz. 16.00.

Warsztaty do wyboru:

Renowacja obuwia z Maciejem Bonczakiem – szefem pracowni WoshWosh.

  • Podczas warsztatu dowiesz się w jaki sposób zadbać o swoje obuwie. Będziesz mieć także możliwość odnowy swojego „znoszonego” obuwia.

Domowy kompostownik z Joanną z „Organiczni.eu”

  • Podczas warsztatów wykonasz z pomocą ekspertki domowy kompostownik. Joanna opowie, dlaczego kompostowanie jest ważne i jak skutecznie kompostować w warunkach domowych.

Dzika kuchnia z Mead Ladies

  • Podczas warsztatów z dziewczynami z Mead Ladies, będzie okazja do przyrządzenia dwóch niecodziennych potraw. Wszystko za sprawą dzikich i naturalnych składników, które ubogacą potrawy. Będzie zdrowo i smacznie!

Cerowanie artystyczne z "Zaradne"

  • Naprawianie wcale nie musi być nudne, a zwłaszcza jeśli mówimy o cerowaniu artystycznym. Na warsztatach poznasz techniki kreatywnego „zalepiania” dziur. 

Zrób sobie woskowijkę z Julią z "Na Nowo Śmieci"

  • A jakby tak zamiast plastikowych foliówek spożywczych i pudełek, użyć kawałka bawełnianego materiału pokrytego woskiem pszczelim? Woskowijki idealnie sprawdzają się jako zamiennik plastikowych opakowań i są bardzo praktyczne.

Haft z "Zaradne"

  • Podczas warsztatów zapoznasz się z techniką haftowania liter. Na warsztatach porozmawiamy także o przemyśle odzieżowym w Polsce. Zwieńczeniem pracy będzie wyhaftowanie przez Ciebie hasła związanego z sytuacją polskich szwaczek. 

Udział w warsztatach jest darmowy!

W razie pytań, pisz na adres: dominika.cieslar@ekonsument.pl

Do zobaczenia!

www.ekonsument.pl 
www.facebook.com/kupujodpowiedzialnie

_________________________________________________________________________________________________________________________

Laboratorium Dobrej Konsumpcji finansowane jest ze środków NIW-PROO, Unii Europejskiej oraz Funduszu NoVo – Tides Foundation.

zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania i żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. Więcej informacji: https://www.ekonsument.pl/politykaprywatnosci utrwalonego nieodpłatnie w formie zdjęć i filmów zarejestrowanych podczas mojego udziału w wydarzeniu prowadzonym przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie w dniu 27.11.2021, oraz wyrażam zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie mojego wizerunku, utrwalonego nieodpłatnie w formie zdjęć i filmów zarejestrowanych podczas mojego udziału w wydarzeniu "Laboratorium Dobrej Konsumpcji" prowadzonym przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie w dniu 27.11.2021. Zgoda udzielona zostaje ww. Fundacji.

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
ul. Sławkowska 12, 31-014 Kraków
tel.: +48 604 478 418
e-mail: info@ekonsument.pl