Warsztat dla aktywistów i aktywistek "My Revolution-Youth Participation"

Chcesz zaangażować się w aktywizm oraz w kampanie na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji, poznać ludzi, którzy myślą podobnie jak Ty, wziąć udział w międzynarodowym projekcie, pojechać z nami do Wiednia, Bolonii czy Brukseli i razem przyczynić się do zmian społecznych? Masz już 18 lat (lub skończysz w tym roku) lecz nie więcej niż 23? Jeśli tak, to ten warsztat jest dla Ciebie!

 

Po warsztacie wybierzemy grupę osób, które wezmą udział w międzynarodowej konferencji młodzieżowej w Wiedniu (wrzesień 2023), w Bolonii (wiosna 2024) oraz odwiedzą Parlament Europejski w Brukseli (czerwiec 2024). Pokryjemy koszty podróży, noclegi oraz wyżywienie. Podczas spotkań z grupami z innych krajów dopracujemy wspólnie nasz „Manifest zmian”. Ostatecznie złożymy go na ręce reprezentantów i reprezentantek Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Podczas spotkania dowiesz się, czym zajmuje się Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie i w jaki sposób działamy i prowadzimy nasze kampanie. Pierwsza część spotkania będzie dotyczyć odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji, ekologii oraz zagadnień związanych ze zmianami klimatu.

Podczas drugiej części wspólnie wypracujemy „Manifest zmian”, które chcielibyśmy wprowadzić w życie nie tylko na poziomie lokalnym, ale również globalnym. Manifest może dotyczyć tematów związanych bezpośrednio z odpowiedzialną konsumpcją, prawami zwierząt, zmianami klimatu, Zero Waste lub innych zagadnień, które są dla Ciebie ważne, jak np. prawa obywatelskie, prawa kobiet. tolerancja, LGBT+, edukacja, opieka społeczna.

 

CO ZROBIĆ BY SIĘ ZAREJESTROWAĆ?

MUSISZ WYPEŁNIĆ PONIŻSZY FORMULARZ. Prosimy o nie umieszczanie emotionek w formularzu (powoduje to błędy)

KIEDY I GDZIE?

Kraków, 4 kwietnia, godz. 16:00-21:00. Spółdzielnia Ogniwo, ul. Smolki 11a

Masz czas najpóźniej do 2 kwietnia (niedziela) by wypełnić formularz zgłoszeniowy. Kolejność zgłoszeń może mieć wpływ na wynik rekrutacji.

Najpóźniej do 3 kwietnia damy Ci znać.

W razie pytań pisz na adres: maciej@ekonsument.pl

www.ekonsument.pl 
www.facebook.com/kupujodpowiedzialnie

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu "My Revolution-Youth Participation". Projekt „My Revolution-Youth Participation” jest realizowany przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie, w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi z Austrii (Südwind), Włoch (GVC) i Słowenii (Focus). Projekt jest współfinansowany ze środków unijnego programu „Europa dla Obywateli”.

 

 
1 Start 2 Complete
*

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
ul. Sławkowska 12, 31-014 Kraków
tel.: +48 604 478 418
e-mail: info@ekonsument.pl